Серина загуби сет, но продължава напред

29-05-2010 14:05 | Станко Димов

Световната номер 1 Серина Уилямс се класира за осминафиналите на Откритото първенство по тенис на Франция, след като победи с 6-1, 1-6, 6-2 рускинята Анастасия Павлюченкова. Двете остана на централния корт "Филип Шатрие" 107 минути, а благодарение на успеха Уилямс си бетонира първото място в световната ранглиста.

Двете си размениха по един сет с по 6-1 гейм и пратиха изхода на мача в решителна трета част. Там интрига имаше до 6-ия гейм, в който двете запазваха подаванията си. В този момент обаче опитната американка стигна до заветния пробив и до края на срещата не загуби гейм.

В спор за място на 1/4-финал Уилямс ще спори с победителката от мача Шахар Пеер (Израел) - Марион Бартоли (Франция).