Маша с трудна победа, Винъс загуби на старта в Синсинати

13-08-2014 02:50 | Калин Дацов

Мария Шарапова започна с трудна победа в Синсинати. Рускинята се наложи с 6:1, 3:6, 6:3 над Мадисън Кийс.

Маша започна блестящо мача и взе първите пет гейма, след което затвори с 6:1. Кийс обаче не се предаде, проби два пъти опонентката си и изравни сетовете след 6:3.

В решителната трета част Шарапова отново бързо се откъсна в резултата с 3:0 и не допусна повече спадове в представянето си, което бе решително за победата й.

Следващата съперничка на Шарапова ще бъде определена от сблъсъка между Анастасия Павлюченкова и Карин Кнап. Срещу Павлюченкова Мария води с 2:1 победи, а срещу Кнап с 2:0.

В същото време Винъс Уилямс не успя да продължи силното си представяне след турнира в Монреал. В първия си мач тя отстъпи пред Луцие Шафаржова. Чехкинята се наложи с 6:7, 6:3, 6:4 за два часа и половина битка.

"Това е просто един от многото турнири. Така го виждам. Не мисля, че играх слабо. Опонентката ми бе по-добра, а аз не се възползвах от възможностите си," обобщи Винъс след мача.