ТК "15-40" и ТК "Велто" шампиони на отборното първенство до 12 г.

13-08-2014 17:25 | Калин Дацов

Отборът на ТК "15-40" (София) защити титлата си при момчетата на Държавното отборно първенство по тенис до 12 години, което завърши днес на Националния тенис център. При момичетата шампионки станаха представителките на ТК "Велто" (Варна).

Във финала при момчетата "15-40" поведе на "Диана" (София) с 3-0 и предсрочно си осигури титлата.

В първия двубой Антъни Генов изтръгна успеха срещу шампиона от държавните лични първенства на открито и в зала Симеон Терзиев. В интригуващ двубой между двама левичари Генов се наложи със 7:5, 3:6, 6:4. В третия сет Терзиев водеше с 4:0 гейма, но не успя да спечели срещата.

Васил Димитров удвои преднината на "15-40", като победи Никола Колячев със 7:6(7), 3:6, 6:1. Третият успех донесе Явор Томов, който се наложи над Ивайло Марин след 3:4 гейма и отказване на съперника заради разтежение на бедрен мускул.

На финала при момичетата "Велто" се наложи с 3-1 победи над ТК "Малееви". В мача на първите ракети Елена Тренчева ("Малееви") спечели с 6:0, 6:1 срещу Лилия Димова и си направи чудесен подарък за рождения ден. След това варненки записаха три победи, които им донесоха титлата. Първо Ивайла Градинарова се наложи с 6:2, 6:3 срещу Лора Гергова. Симона Георгиева победи Катрин Стефанова също с 6:2, 6:3. Решителният трети успех донесе Дария Великова, която спечели с 6:2, 6:0 срещу Белослава Велева в мача между четвъртите ракети.

С бронзовите медали при момчетата се поздравиха тенисистите на "Черноморец" (Бургас), а при момичетата трети е отборът на "Нова Загора".