Шампионски старт за Джокович

30-09-2014 11:30 | Станко Димов

Новак Джокович започна с експресна победа защитата на титлата си от турнира в Пекин. Световният №1 се наложи с 6:2, 6:1 над Гилермо Гарсия-Лопес след едва 63 минути игра на централния корт. Успехът гарантира на Ноле място във втори кръг, където му предстои двубой с гиганта от Канада Васек Поспишил.

В двубоя днес имаше общи 8 пробива в 15 гейма, а Новак наниза 11 печеливши удари в повече от своя опонент – 15:4. Въпреки, че допусна два пробива в първата част, през втората сърбинът се концентрира и загуби едва 6 точки на свой начален удар.

Джокович спечели подаването си в първия гейм на срещата,  след което последва серия от 5 последователни пробива. В първия сет Гарсия-Лопес спечели едва 7 от изиграни 26 точки на свой сервис. При Ноле показателите бяха 13 от 26.

През втория сет обаче процентът при сервис на световния №1 се покачи драстично, а от другата страна на мрежата Гарсия-Лопес нямаше отговор на ударите на сърбина.

За Джокович това беше 20-а последователна победа в Пекин.