Федерер с 11-и финал в Базел

25-10-2014 20:24

Световният номер 2 Роджър Федерер за 11-и път достигна до финала на АТР 500 турнира в родния Базел. Той победи Иво Карлович след 7:6(8), 3:6, 6:3 и постави ново върхово постижение. Досега той държеше рекорда за най-много АТР финали в дадено състезание с Гийермо Вилас, който има 10 финали в Буенос Айрес.

Двубоят бе оспорван заради изумителния начин, по който сервира хърватинът. Той отбеляза 33 директни точки от сервис.

Първият сет приключи в тайбрек, в който Федерер се наложи макар и трудно с 8:6 точки.

Вторият сет продължи едва 25 минути. Карлович се възползва от единствения си шанс да пробие, а успя да пласира 78% първи сервис, което се оказа решително.

Третата част бе решена от гейм, в който Федерер проби след няколко отлични ретури. А това му бе напълно достатъчно да преодолее съпротивата на двуметровия гигант.

Федерер коментира и съперника си в предстоящия финал. "Преди две години той ме изненада с представянето си в Париж. Той е много добър и на корта, и извън него," заяви Федерер по адрес на Давид Гофен, който победи на "Ролан Гарос" 2012 в единствения им мач с 3:1 сета.

"Не знам още колко дълго ще остана на корта. Никой не знае. Дори Матс Виландер," пошегува се още Федерер след мача.

В неделя Федерер ще участва за 123-и път във финал и ще търси 82-а титла.