Ботушарова продължава с победите на държавното

10-06-2010 12:21 | Николай Драгиев

Водачката в основната схема Борислава Ботушарова продължава без загубен сет на Държавното първенство за юноши и девойки до 18 години в Хасково. Тя победи с 6:1 6:2 Виктория Тодорова и се класира за полуфиналите, където ще срещне поставената под №8 Цвета Димитрова, отстранила с 6:3 6:1 Джулия Терзийска.

В другата полуфинална двойка една срещу друга ще застанат поставената под №4 Радина Димитрова и Антоанета Царвулкова. Родената през 1997 г. Димитрова, която е една от най-младите участнички в първенството, в среща от четвъртфиналите отстрани с 6:2 3:6 6:2 Анастасия Николова, а Царвулкова се наложи с 6:4 6:4 над Елица Моллова.

При юношите водачът в основната схема Пламен Митев също си осигури място на полуфиналите, побеждавайки с 3:6 6:3 6:3 в много оспорван двубой представителя на клуба-домакин Станислав Ников. В опит да се класира за финала Митев ще се изправи срещу Сонер Емин, отстранил с 6/2 6/3 Александър Начев.

Вилиан Петров, който през миналата седмица достигна до полуфиналите на турнира. В мач от четвъртфиналите той се наложи с 6:1 6:1 над Калоян Николов и в спор за място на финала ще срещне Фердун Шефкедов, отстранил с 6:0 6:3 Андрей Алауи.