Втора лекция

11-11-2014 17:18 | Станко Димов

Роджър Федерер продължава с отличното си представяне на заключителния за сезона турнир на 8-те най-добри в Лондон. Швейцарецът спечели с 2:0 сета и втория си двубой от Група „Б”, този път налагайки волята си над Кей Нишикори. В отделните части 6:3, 6:2 за Федерер.

Двубоят започна сравнително изключително, като в първите геймове Нишикори имаше леко предимство. Това се отрази и върху резултата, като на Федерер му се наложи да спасява 2 точки за пробив още във втория си сервис-гейм. Швейцарецът обаче се справи и в четвъртия гейм на свой ред стигна до точка за пробив, която реализира след мощна атака от форхенд – 3:1.

Малко по-късно Федерер имаше шанс да направи втори пореден пробив, но Нишикори все пак съхрани подаването и прекъсна серията на швейцареца за 4:2 гейма. В крайна сметка ранният пробив се оказа напълно достатъчен за Федерер да вземе първата част с 6:3 гейма след 36 минути игра.

Втората част също започна по сценария на Федерер, който си гарантира преднина от пробив напред още преди първата почивка – 2:1. След малко повече от час игра швейцарецът отново проби и поведе с 5:2, след което със сервис на своя страна затвърди успеха.

Така Федерер ще има нужда от спечелване на 9 гейма в последния си мач срещу Анди Мъри, за да спечели тази група.