ПеРФектен

13-11-2014 23:07

Световният номер 2 Роджър Федерер спечели убедително група "В" от заключителния турнир на осемте най-добри в Лондон. Швейцарецът победи Анди Мъри с 6:0, 6:1 за 56 минути игра. Това е една от най-тежките загуби в кариерата на Мъри, който не бе губил сет на нула от 2010-а година.

Така той ще играе със Стан Вавринка или Томаш Бердих в полуфиналите. Новак Джокович пък ще срещне Кей Нишикори.

За Федерер победата бе под №250 в зала като той не загуби нито една точка след пласиран първи сервис! От своя страна Анди Мъри се размина за първи път в 631 мача като професионалист, да загуби мач без да вземе нито гейм. Особено унизителен бе първият сет, в който Федерер се наложи за само 23 минути игра. Швейцарецът поведе с 5:0 и бе на две точки да затвори мача на нула, но Мъри все пак съумя да измъкне гейм.

Победата на Федерер бе трета поредна тази година над Мъри и 12-а в съперничеството помежду им от общо 23 срещи.

Доволен от представянето на своя възпитаник остана и неговият треньор Стефан Едберг. "Това бе най-добрият мач на Роджър тази година," коментира шведът.

Така Федерер за 12-и път ще играе полуфинал в заключителната надпревара на АТР и така изравни рекорда по този показател на Иван Лендъл.