Макарова - Азаренка е финалът в Истбърн

18-06-2010 15:03 | Станко Димов

Екатерина Макарова победи Саманта Стосър със 7-6 (5), 7-5 и се класира за финал на турнира на трева в Истбърн. Рускинята, която се включи в надпреварата от квалификации, ще се изправи срещу Виктория Азаренка в спора за титлата в събота.

Макарова започна повече от лошо двубоя си с финалистката от "Ролан Гарос", като спечели едва 4 от първите 19 точки в срещата, губейки в резултата с 0-3 гейма и 0-40. След това обаче рускинята се съвзе и изравни резултата, след което вкара и сетът в тайбрек.

През втората част Стосър накъса играта си и след 5-7 сдаде мача. Въпреки поражението, в понеделник Стосър ще бележи рекордно класиране в ранглистата - номер 6.

В другия полуфинален мач показващата страхотна форма Виктория Азаренка (Беларус) се справи с 6-3, 7-5 с нисичката французойка Марио Бартоли.