Анди Родик убедителен на старта

21-06-2010 22:34 | Станко Димов

Миналогодишният финалист от Уимбълдън Анди Родик записа убедителен старт в турнира. Американецът победи с 3:0 сета сънародника си Райев Рам за по-малко от 90 минути игра. В отделните части 6-3, 6-2, 6-2.

Родик нямаше никакви проблеми в мача и за момент не постави под въпрос участието си в следващия кръг. Бившият номер 1 серивира отлично, като завърши с 13 аса и нито една възможност за пробив в серивис-геймовете си.

В следващия кръг Родик ще се изправи срещу французина Микаел Лодра, който надви в 4 сета Джеси Уитън (САЩ).

Очаквани победи на старта записаха още Томаш Бердих и Гаел Монфис, които не загубиха сет. Сензацията поднесе хърватинът Марин Чилич, който бе прегазен от Флориан Майер с 6-2, 6-4, 7-6.