Вавринка с девета поредна победа в Мелбърн

24-01-2015 09:28 | Любомир Тодоров

Защитаващият титлата си от Откритото първенство на Австралия Стан Вавринка победи Ярко Ниеминен от Финландия с 6:4, 6:2, 6:4 и продължава на осминафиналите в Мелбърн.

По този начин четвъртият в схемата швейцарец удължи серията си в турнира от Големия шлем на девет поредни успеха. През 2015 година балансът на Вавринка е 7-0, след като спечели трофея в Индия в началото на януари.

Следващият съперник на носителя на Купа "Дейвис" е испанецът Гийермо Гарсия-Лопес.

Продължава и Милош Раонич. Канадецът изравни най-доброто си постижение на Australian Open, като надигра Бенямин Бекер от Германия с 6:4, 6:3, 6:4 за 1 час и 41 минути игра. Осмият в схемата Раонич наниза 22 аса и записа общо 46 печеливши удари при 19 непредизвикани грешки.

За достигане на първи четвъртфинал в турнира той ще трябва да преодолее №12 в схемата Фелисиано Лопес от Испания, който спечели срещу полския гигант Йежи Янович със 7:6(6), 6:4, 7:6(3).