Австралия ще има свой представител на четвъртфиналите

25-01-2015 13:47 | Станко Димов

Ник Кириос се класира за първи път в кариерата си за четвъртфинал на Australian Open. 19-годишният представител на домакините навакса изоставане от 0:2 сета и елиминира италианеца Андреас Сепи с 5:7, 4:6, 6:3, 7:6(5), 8:6 в двубой, който продължи повече от три часа и половина.

Австралиецът наниза 25 аса и отрази мачбол за съперника при 5:6 в четвъртата част, която в последствие спечели в оспорван тайбрек със 7:5 точки.

30-годишният Сепи, който в третия кръг отстрани четирикратния шампион Роджър Федерер в четири сета, навакса ранно изоставане от 1:4 в решаващата пета част, но допусна фатален пробив на нула в 14-ия гейм и не успя да достигне до първия си четвъртфинал в турнирите от Големия шлем.

За място на полуфиналите Кириос ще се изправи срещу победителя от мача между Григор Димитров и Анди Мъри (Великобритания), които играят в момента.