Джокович отчете приноса на Бекер

29-01-2015 17:33

Новак Джокович отчете приноса на своя треньор Борис Бекер за доброто му представяне в последните месеци. Сърбинът в момента се готви за полуфиналния си сблъсък срещу защитаващия титлата си на Australian Open Стан Вавринка.

Победителят в срещата ще играе във финала срещу Анди Мъри.

Миналата година Вавринка спря серията от 25 мача без загуба в Мелбърн на Ноле като го победи в четвъртфиналите с 9:7 в петия сет.

Това бе и първият турнир от Големия шлем в съвместната работа между Бекер и Джокович.

"Като бивш номер 1 и шампион в турнири от Големия шлем той разбира точно през какви трудности и психологически препятствия преминавам. Особено в заключителната фаза на турнира. Именно това е най-важното, което той ми даде," заяви Джокович.

Ноле ще се опита да стане едва вторият състезател с над четири титли в Австралия след Рой Емерсън, който е с шест.