Давид Ферер на четвъртфинал в Рио

19-02-2015 07:51 | Любомир Тодоров

Давид Ферер записа нова победа на турнира на червени кортове в Рио де Жанейра от категория "АТР 250" и се класира на четвъртфинал. Вторият в схемата испанец се наложи над Тимо де Бакер от Холандия със 7:6(8), 2:0 и отказване на съперника заради травма.

В първата част 32-годишният Ферер не успя да пробие подаването на квалификанта Де Бакер и се стигна до тайбрек. В него деветият в световната ранглиста ибериец много трудно успя да надделее.

В следващия кръг Давид Ферер се изправя срещу аржентинеца Хуан Монако.

Представителят на домакините Жоао Соуса спечели в един мач, продължил повече от едно маратонско бягане. Бразилецът надделя над Блаз Рола от Словения с 6:4, 6:7(9), 6:4 след 3 часа и 2 минути игра. Соуса пропиля три мачбола във втората част, но в крайна сметка победи и благодарение на мощната подкрепа на публиката в "Жокей Клуб Бразилейро".

На четвъртфинал №88 в света Жоао Соуса среща Андреас Хайдер-Мауер от Австрия.