Рафа Надал с бърз успех в Буенос Айрес
Водачът в схемата на турнира на клей в Буенос Айрес Рафаел Надал се появи за първи път на корта. Испанският левичар спечели с 6:4, 6:0 срещу квалификанта от Аржентина Факундо Аргело за 64 минути игра и се класира на четвъртфинал.
Това беше победа №714 в кариерата на Рафа, което му позволи да изпревари Борис Бекер и да заеме 10-ото място в класацията в Оупън ерата.
Бившият номер едно в света постигна 5 пробива и допусна един. Надал спечели последните 7 гейма в срещата.
"Бях малко нервен в първия сет заради загубата в Рио и не играх добре, докато съперникът беше уверен и точен. Спечелването на частта беше жизненоважно и след това всичко тръгна по-добре за мен", призна четвъртият в световната ранглиста испанец.
Следващият му съперник е отново аржентинец. Това е №59 в света Федерико Делбонис, който отстрани италианеца Паоло Лоренци с 6:4, 6:2.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!


Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €9,797,365
Official Website | Livescore