Маестрото на 9-ти финал в Дубай

27-02-2015 16:39 | Станко Димов

Роджър Федерер е първият финалист на турнира в Дубай. Бившият №1 в света изигра поредния си страхотен мач и се наложи с 6:2, 6:1 над младока Борна Чорич, който бе голямата сензация в турнира.

Срещата между двамата продължи по-малко от час (56 минути) и мина изцяло под диктовката на Федерер, който с победата се класира за 9-ти път в кариерата си на финал в Дубай.

В събота швейцарецът ще търси 7-ми трофей от турнира, а негов съперник на финала ще бъде победителят от двубоя Новак Джокович – Томаш Бердих.

„Той беше твърде добър днес. Много неща се случиха на този турнир, така че седмицата за мен определено е положителна”, коментира след двубоя 18-годишният Чорич, който се добра до основната схема като „щастлив губещ”, а на четвъртфиналите отнесе в два сета олимпийския шампион Анди Мъри.

Иначе днес Федерер приключи двубоя с 20 печеливши удара и 25 непредизвикани грешки. Уинърите на Чорич пък бяха едва 3, а грешките 22.