Сестри Стоеви стигнаха четвъртфинал в Швейцария

13-03-2015 10:01 | Любомир Тодоров

Най-силната българска двойка в бадминтона Габриела и Стефани Стоеви се представи отлично на големия турнир в Базел, Швейцария, който е от сериите "Гран при Голд" и е с награден фонд 125 000 долара.

Сестрите от Хасково са поставени под №6 и стинаха до четвъртфинал. В тази фаза те отстъпиха на японките Нару Шиноя и Аяне Курихара с 14:21, 16:21 за 35 минути игра.

Снощи Габриела и Стефани се наложиха над японския дует Шихо Танака и Кохару Йонемото с 21:17, 23:21 за 38 минути игра в "Санкт-Якобс-хале".

Стоеви, които са на рекордното 16-о място в световната ранглиста, спечелиха първия гейм без проблеми. Но във втория явно позагубиха концентрация и задължителната почивка дойде при 11:3 точки за азиатките. Стигна се и до 19:10. Тогава започна впечатляващия обрат на Габи и Сиси. Те спечелиха следващите девет разигравания и изравниха резултата. После спасиха геймпойнт на съперничките. В продължението стигнаха на два пъти до точка за спечелване на двубоя и при втората възможност триумфираха.

На единчно Стефани Стоева стигна до втори кръг, където се отказа при 4:11 срещу №7 Ничаон Джиндапон от Тайланд.

Петя Неделчева също стигна до втори кръг и отстъпи на третата поставена Саяка Такахаши със 17:21, 9:21.

При мъжете Стилиян Макарски, който работи като треньор в Швейцария, записа победа на старта, но после загуби от китаеца Сю Сон с 10:21, 12:21.