Диа отпадна на полуфиналите в Анталия

13-03-2015 12:35 | Станко Димов

Четвъртата по сила българска тенисистка според световната ранглиста Диа Евтимова отпадна на полуфиналите на турнира в турския курорт Анталия, който беше с награден фонд 10 000 долара.

Втората поставена отстъпи на №3 в схемата Ан Шефер от Германия с 4:6, 2:6. Евтимова допусна ранен пробив в първия сет, а след това и още един. После германката сервираше за спечелване на частта при 5:2. Диа успя да стигне до първата си точка за пробив и намали резултата. След това взе подаването си, но в десетия гейм Шефер успя да затвори сета.

В следващата част 27-годишната националка за "Фед къп" имате възможност да постигне брейк за 2:0, но не успя. След това беше пробита, а по-късно съперничката й направи и втори пробив, след което спечели мача при своето подаване.

Диа си тръгва от Анталия с 4 точки за световната ранглиста, където е №311 сега.

По-късно Ани Вангелова и Шефер загубиха с 1:6, 4:6 в полуфинала на двойки срещу водачките в схемата Листер (Швеция) и Пираженка (Беларус).