Сестри Стоеви на полуфинал след бърза победа

28-03-2015 15:48 | Любомир Тодоров

Водачките в схемата на двойки на турнира по бадминтон в град Орлеан (Франция) от категория "Интернешънъл чалънджър" (15 000 долара) Габриела и Стефани Стоеви с лекота се класираха за полуфиналите.

Сестрите, които са на рекордното за тях 15-о място в световната ранглиста, се наложиха над френския дует Лорен Бауман и Одри Фонтен с 21:8, 21:16 за 28 минути игра.

По-късно днес българките излизат и на полуфинал. Техни съпернички са отново представителки на домакините. Това са Делфин Ланзак и Емили Лефел, които са №48 в класацията. Стоеви са спечелили единствената скреща помежду им, която беше миналата година на турнир в Швейцария.

На единично Стефани Стоева стигна до четвъртфиналите. Шестата в схемата хасковлийка победи две швейцарски бадминтонистки. В третия си мач Стоева отстъпи на Хера Деси от Индонезия с 16:21, 13:21.

На двойки мъже Стилиян Макарски и швейцарецът Антони Дюмартаре играха четвъртфинал. В тази фаза те отстъпиха на четвъртите в схемата датчани Кристиансен и Даугорд с 16:21, 13:21.