Сесил се класира за основната схема в Чарлстън

06-04-2015 00:12 | Станко Димов

Сесил Каратанчева се класира за основната схема на силния турнир на зелен клей в Чарлстън, щата Южна Каролина. В решителния двубой от квалификациите, софиянката се наложи с 2:1 сета над младата представителка на домакините Луиза Кирико, в отделните части 6:3, 1:6, 6:1.

Двубоят продължи малко повече от час и половина, а благодарение на успеха Каратанчева си гарантира 26 точки за ранглистата (25 от квалификациите и 1 от първи кръг).

В първия кръг на основната схема Сесил излиза срещу австралийката Саманта Стосър, която е №26 в световната ранглиста, където Каратанчева от днес е 109-а. Стосър спечели турнира в Чарлстън през 2010 година.

В единственият двубой помежду им австралийката спечели през 2013 година в Карлсбад на хард с 6:4, 6:1.

Турнирът в Чарлстън е от категорията WTA Premier и е с награден фонд $731 000. Шампион миналата година стана Андреа Петкович, която този сезон ще брани отличието си.

Водач в схемата е младата звезда на WTA Южени Бушар, а в надпреварата ще видим още елитни състезателки като Екатерина Макарова, Сара Ерани, Ангелик Кербер, Йелена Янкович и др.