Кузманов и Лазов на четвъртфинал на двойки в чалънджър

06-04-2015 22:06 | Любомир Тодоров

Националите на България Димитър Кузманов и Александър Лазов се класираха за четвъртфиналите на двойки на тенис турнира по от сериите "Чалънджър" в турския град Батман на твърди кортове и с награден фонд 42 500 евро.

Те победиха на старта представителите на домакините Анил Юксел и Баркън Ялджънкале в драматичен двубой с 6:3, 4:6, 17-15 за 83 минути. Двамата заработиха по 15 точки за световната ранглиста и по 270 евро от наградния фонд.

На четвъртфиналите Кузманов и Лазов ще играят срещу победителите от мача на Мирза Башич/Томаслав Бъркич (Босна и Херцеговина) срещу Шон Торнли (Великобритания)/Сакет Минени (Индия).

На сингъл Александър Лазов отпадна в първия кръг след загуба от третия в схемата Александър Недовезов (Казахстан) с 4:6, 5:7 за 1:38 час.

Втората ракета Димитър Кузманов ще изиграе утре своя двубой от първия кръг срещу участващия с "уайлд кард" Анил Юксел (Турция).