Лазов започна с победа в квалификациите в Букурещ

19-04-2015 16:42 | Станко Димов

Националът на България за Купа „Дейвис” Александър Лазов стартира с победа в първия кръг на квалификациите на турнира в Букурещ с награден фонд близо 500 000 евро. Българинът надигра австралиеца Крис Гучоне с 6:4, 6:3.

Мачът започна вчера, но бе прекратен заради дъжд при резултат 6:4 в първия сет за Лазов. При доиграването днес българинът не загуби концентрация и успя да вземе и втория сет с 6:3.

Лазов направи ключов пробив при 3:3 гейма, след това проби още веднъж подаването на съперника и спечели в два сета, което му помогна да съхрани сили.

За успеха пазарджиклията взема 6 точки за световната ранглиста, където е №380 сега. В понеделник  Лазов ще излезе срещу петия в схемата австриец Гералд Мелцер във втория кръг на квалификациите.

Турнирът в Букурещ е от категорията АТР 250, а шампион миналата година стана Григор Димитров. Този сезон обаче българинът няма да защитава трофея си.