Надал взе реванш от Алмагро в Барселона

22-04-2015 18:12 | Стив Тиньор

Рафаел Надал започна с изразителна победа участието си на турнира на клей в Барселона. В двубой от втори кръг, световният №4 се наложи с 6:3, 6:1 над сънародника си Николас Алмагро в двубой, който продължи малко повече от час и половина. Любопитното е, че само последният гейм на Рафа бе повече от 20 минути.

Надал сервира отлично през първата част и дори не даде точка за пробив пред съперника си. Вторият сет започна с пробив за Алмагро, но следващите 6 гейма бяха на сметката на Надал, който взе реванш за загубата от Алмагро в Барселона миналата година.

В спор за място на четвъртфиналите Надал ще срещне победителя от двубоя Фабио Фонини – Андрей Рубльов, които играят по-късно тази вечер.

С изразителна победа започна и друг от фаворитите – Давид Ферер. Той се наложи с 6:2, 6:3 над друг испанец – Алберт Монтанес.