Диа Евтимова с драматична победа на рождения си ден

30-04-2015 16:53 | Станко Димов

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на турнира на клей във Вийзбаден (Германия) с награден фонд 25 хиляди долара. Евтимова отрази седем мачбола при успеха над квалификантката Виктория Кан (Русия) със 7:5, 1:6, 7:6(6).

27-годишната софиянка взе трудно първия сет, след което загуби девет от следващите десет гейма, а това даде аванс на Кан от 3:0 в решаващата трета част.

Рускинята сервираше за мача при 5:3, но Евтимова успя да си върне пробива, а в следващия гейм отрази четири мачбола при собствен сервис. Така се стигна до трайбрек. В него Кан поведе с 5:1 точки, а при 6:3 получи още три поредни мачбола, но българката спечели пет поредни разигравания, а с това стигна и до крайната победа.

Евтимова, която днес празнува своя 28-ми рожден ден, заработи 9 точки за световната ранглиста и 654 долара, а в спор за място на полуфиналите тя ще срещне победителката от мача между Анастасия Севастова (Латвия) и Ребека Петерсон (Швеция).