Анди Мъри с първа победа като женен

30-04-2015 19:28 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Мюнхен от категория "АТР 250".

Шотландецът стартира сезона си на клей с убедителна победа над преминалия през квалификациите представител на домакините Миша Зверев с 6:2, 6:2 за 75 минути игра.

Това беше първи успех на Мъри след сватбата му с Ким на 11 април и 22-и за сезона при пет загуби.

Анди постигна четири пробива в двубоя и отрази и шестте възможности за брейк на германеца.

Следващият съперник на олимпийския шампион по пътя към първа титла на клей е чехът Лукаш Росол, който надделя над Серхий Стаховски от Украйна със 7:5, 6:2.

За по-малко от час младият австриец Доминик Тийм отстрани финалиста в Мюнхен от миналата година Фабио Фонини от Италия с 6:3, 6:0.

Продължава напред и сънародникът на Тийм Гералд Мелцер. Той водеше с 4:1 гейма срещу Пабло Андухар, когато испанецът се отказа след само 27 минути игра.