Шампионът Джокович загуби сет, но продължава

12-05-2015 19:44 | Любомир Тодоров

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович започна защитата на титлата си от турнира в Рим от сериите "Мастърс 1000".

Сърбинът се наложи във втория кръг над Николас Алмагро с 6:1, 6:7(5), 6:3 в двучасов двубой на централния корт в комплекса "Форо Италико". Така той записда 18-а поредна победа.

Срещата започна отлично за Ноле. След 1:1 в първия сет той спечели пет поредни гейма и така взе частта.

Във втория сет завърналия се след контузия Алмагро вдигна нивото на играта си и беше напълно равностоен на първия поставен. Стигна се до тайбрек. В него Джокович поведе с 5:2 точки, но след това направи няколко грешки, а испанецът не се предаде. Намиращият се сега на едва 174-о място в ранглистата тенисист от Мурсия спечели следващите пет разигравания и така изравни сетовете.

И решаващата част беше равностойно. Все пак Ноле успя да направи пробив за 5:3. След това белградчанинът поведе с 40:15 и реализира втория си мачбол.

Белградчанинът завърши с 11 аса, точно толкова постигна и Алмагро.

В третия кръг Джокович очаква победителя от срещата между Томас Белучи (Бразилия) и Роберто Баутиста Агут (Испания).

Поставеният под №11 Фелисиано Лопес отстрани австралиеца Ник Кириос с 6:4, 7:6(4). След последната точка испанският левичар отиде да се разправя с фенове на съперника, които го обиждаха по време на двубоя.

И шампионката при жените от Рим Серина Уилямс започна успешно защитата на трофея. Световната номер едно надигра Анастасия Павлюченкова от Русия с 6:1, 6:3 за 62 минути игра.