Анди Мъри продължава с убедителните изяви

13-05-2015 14:51 | Станко Димов

Анди Мъри продължава да впечатлява с представянето си на сезона на клей в Европа. След като спечели последователно титлите от турнирите в Мюнхен и Мадрид, олимпийският шампион започна с победа участието си на силния смесен турнир в Рим. В двубой от втори кръг Мъри се наложи с 6:4, 6:3 над Жереми Шарди.

Срещата между двамата продължи 84 минути, в които Мъри нито веднъж не загуби подаването си. За сметка на това той успя да пробие на 3 пъти подаването на съперника си. Мъри приключи двубоя с 5 аса, 19 печеливши удара и 10 непредизвикани грешки. Шарди спечели една директна точка от начален удар, реализира 17 уинъра, но допусна цели 26 грешки.

В трети кръг Мъри ще срещне победителя от двубоя Давид Гофен – Жо-Вилфред Цонга, като залогът ще бъде участие на четвъртфинал във Вечния град.