Диа Евтимова отпадна на турнир в Италия

18-05-2015 17:20 | Любомир Тодоров

Националката на България за "Фед къп" Диа Евтимова отпадна в първия кръг на тенис турнира на червени кортове в Казерта (Италия) с награден фонд 25 000 долара.

Евтимова отстъпи на рускинята Вероника Кудерметова с 6:1, 5:7, 3:6. 28-годишната Диа стартира отлично мача и даде само гейм на съперничката си в първия сет. Втората част вървеше равностойно до 5:5, след което руската тийнейджърка взе пет поредни гейма. Така тя изравни резултата и поведе с 3:0 в третия решителен сет и успя да съхрани преднината си.

Евтимова напуска надпреварата с една точки за световната ранглиста, където е №325.

Другата българка в Казерта е Изабелла Шиникова. Тя премина успешно квалификациите, в които записа две победи. В заключителния мач държавната шампионка в зала надделя над Теса Суньо от Швейцария с 6:3, 5:7, 7:6(9).

Шиникова започва в основната схема във вторник с двубой срещу украинката София Ковалец.