Гаел Монфис е първият полуфиналист в Щутгарт

12-06-2015 15:40 | Станко Димов

Гаел Монфис е първият, който си осигури място на полуфиналите на турнира на трева в Щутгарт. Французинът се справи с 2:1 сета с един от местните любимци Филип Колшрайбер, в отделните части 7:5, 3:6, 6:3 след близо два часа игра.

Двубоят започна с размяна на пробиви, а в 11-ия гейм Монфис отново се справи с началния удар на Колшрайбер и поведе с 6:5, получавайки шанса да сервира за сета. В ответния гейм германецът имаше две точки за връщане на пробива и съответно вкарване на сета в тайбрек, но и в двата случая Монфис намери начин да вземе точката, след което в крайна сметка затвори сета със 7:5.

През втората част Колшрайбер успя да пробие веднъж за преднина 3:1, но това се оказа напълно достатъчно за него, за да изравни резултата в сетовете.

В началото на решаващата трета част Монфис падна лошо на корта, в следствие на което двубоят бе прекъснат за няколко минутки. Паузата явно се отрази добре на французина, който след подновяването на играта проби за 3:1 и до края не позволи на съперника си да се върне в мача.

В спор за място на финал французинът ще срещне победителя от двубоя Рафаел Надал – Бърнард Томич.