Надал спечели дербито на левичарите в Лондон

30-06-2015 17:17 | Любомир Тодоров

Двукратният победител в Откритото първенство на Великобритания Рафаел Надал започна са авторитетен успех участието си. Десетият в схемата испанец се наложи в дербито на левичарите над Томас Белучи от Бразилия с 6:4, 6:2, 6:4

В първия сет Рафа направи серия от четири гейма от 2:2 до 5:2, но когато сервираше за спечелването на частта Белучи успя да върне единият пробив. Все пак бившият номер едно в света затвори сета в десетия гейм при първата си възможност.

Следващата част започна с пробив на Надал. Той постигна и още един за 4:1.

Интересно беше началото на последния сет. Бразилецът поведе с 2:0, но след това загуби четири поредни гейма и спаси точка за 2:5. При резултат 5:4 левичарят от Манакор вече сервираше за място във втория кръг. Той поведе с 40:30 и реализира мачбола, след като топката от бекхенд на Белучи спря в мрежата.

Следващият съперник на испанеца е тръгналият от квалификациите Дъстин Браун, който представя Германия. Тенисистът с ямайски корени победи Рафа миналата година на трева в Хале в единствената им среща досега.