Джокович стигна до 2-2 срещу Андерсън

06-07-2015 23:10 | Любомир Тодоров

Защитаващият титлата си от Уимбълдън Новак Джокович е поставен под сериозно напрежение. Той губеше с 0-2 сета срещу №14 Кевин Андерсън от Република Южна Африка, но успя да изравни. Двубоят на корт №1 беше спрян заради тъмнина при резултат 6:7(6), 6:7(6), 6:1, 6:4.

В първата част нямаше пробиви. Стигна се до тайбрек, в който Андерсън стигна до успеха при третия си сетбол.

Двуметровият южноафриканец постигна първия брейк в мача за 3:1, но Ноле реагира тутакси и го върна. В 12-ия гейм Джокович спаси два сетбола, преди да вкара частта в нов тайбрек. В него сърбинът започна отлично и поведе с 4:0 и 5:2 точки. При 6:5 той имаше на свой ред сетпойнт, на Андерсън го отрази, а след това вде и следващите две разигравания, за да поведе с 2-0 части.

Джокович беше опрян до стената и започна агресивно третия сет. Той проби и после затвърди с гейм на нула за 3:0. Последва нов брейк и при 5:1 28-годишният белградчанин подаваше, за да спечели частта. Той поведе с 40:15 и спечели при първия си шанс.

Ноле продължи да доминира и постигна брейк за 2:1. До края нямаше други пробиви и така след 3 часа световният номер едно изравни сетовете. Веднага след това двубоят беше прекратен заради падналия мрак над Лондон и ще се доиграва във вторник. Мачът е пренасочен за 15 часа (наше време) на централния корт.

На четвъртфиналите победителят излиза срещу Марин Чилич. Шампионът от Ню Йорк надигра американеца Денис Кудла с 6:4, 4:6, 6:3, 7:5.