Елица Костова приключи на единично в Бразилия

29-07-2015 18:19 | Любомир Тодоров

Националката на България за "Фед къп" Елица Костова отпадна на осминафиналите на турнира на червени кортове във Флорианополис, Бразилия, който е от категория "интернешънъл" в календара на Женската тенис асоциация.

Костова отстъпи на №7 в основната схема Лаура Зигемунд от Германия с 3:6, 1:6 след един час и 27 минути игра. Така 25-годишната тенисистка от Кърджали пропусна шанса да стигне първия си четвъртфинал в състезание на WTA.

Германката проби за 2:1, но Елица веднага направи рибрейк. След това Зигемунд постигна нов пробив. След 3:4 Костова загуби седем поредни гейма. Тя прекъсна негативната серия при 1:5 във втората част. В заключителния гейм на срещата Ели отрази няколко мачпойнта и дори имаше точка за връщане на единия пробив, но в крайна сметка загуби.

За достигането до втори кръг българката  заслужи 30 точки за световната ранглиста, където е №217 през тази седмица.

По-късно в сряда Елица Костова и Синди Бургер от Холандия трябваше да играят четвъртфинал на двойки. Техни опонентки бяха вторите в схемата Мария Иригойен (Аржентина) и Паула Кания (Полша). Заради контузия на Бургер българката и холандката не излязоха обаче на корта.