Мъри, Нишикори и Надал продължават в Канада

13-08-2015 09:19 | Любомир Тодоров

Трима от поставените на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Монреал - Анди Мъри, Кеи Нишикори и Рафаел Надал, започнаха победно участието си. Седем други обаче отпаднаха.

Вторият в схемата Мъри записа първи успех на хард, след като загуби на старта във Вашингтон миналата седмица. Олимпийският шампион се наложи над Томи Робредо с 6:4, 7:5. Втората част изглеждаше, че отива към тайбрек. Испанският ветеран сервираше при 5:6 и водеше с 30:0. Но после трепна, направи три поредни грешки, а при мачпойнта на шотландеца нямаше шанс. След разиграване от 28 удара, късата топка на Анди закачи лентата на мрежата и падна в полето на Робредо.

Съперник на Мъри на осминафинал е непоставеният Жил Мюлер. Левичарят от Люксембург отстрани №15 Гаел Монфис с 6:3, 3:6, 7:6(4).

От поставените вече отпаднаха още третият Стан Вавринка, петият Томаш Бердих, шестия Марин Чилич, Милош Раонич (№8), Жил Симон (№9) и Григор Димитров, който беше 14-и в схемата.

Четвъртият Кей Нишикори нямаше проблеми и победи с 6:3, 6:3 Пабло Андухар от Испания. Следващият му съперник на осминафиналите е белгиецът Давид Гофен.

Също в два сета се справи и №7 Рафаел Надал. Испанският левичар успя да се наложи над Серхий Стаховски със 7:6(4), 6:3. В следващия кръг Рафа очаква Михаил Южни, който неочаквано отстрани Симон с 6:1, 6:4.

Вавринка се отказа срещу Ник Кириос при резултат 7:6(8), 3:6, 0:4. Съветник на австралиеца за този турнир е неговият именит сънародник Лейтън Хюит.