Цветана Пиронкова – Доминика Цибулкова (гейм по гейм)

23-08-2015 11:07 | Станко Димов

Цветана Пиронкова започва тази вечер участието си на турнира на твърди кортове от категория „Премиер” в Ню Хейвън.

На старта българката ще премери сили с Доминика Цибулкова (Словакия), след която има негативен баланс – 2 победи и 8 загуби. Цвети обаче спечели последният им дуел, който бе преди няколко месеца на трева в Ийстборн.

Двубоят е първи от програмата на централния корт и ще започне в 19:00 часа българско време. Срещата няма да може да бъде гледана онлайн, но по традиция ще бъде проследена с коментар на живо в Tennis24.bg.

Победителката от двубоя ще се класира за втори кръг, където ще срещне Кристина Младенович (Франция) или Сара Ерани (Италия).

Коментар на двубоя:

(сервис за Доминика Цибулкова):

0:1 Брутален първи гейм на мача. Цветана Пиронкова започна отлично и поведе с 40:0, с което си гарантира 3 последователни точки за пробив. Цибулкова обаче успя да изравни, а в последствие Цвети стигна до още 3 брейк-пойнта, които не бяха реализирани. В крайна сметка, продължителният гейм отива на сметката на словачката.

1:1 Бърз гейм на 15 за Пиронкова, с който тя изравнява резултата.

1:2 Отново равностоен сервис-гейм, който този път (без драми) отива на сметката на Цибулкова. Първа пауза в мача, след която на сервис застава Пиронкова.

1:3 За жалост Цибулкова пробива. Словачката стигна до точка за пробив, която Цвети отрази. В последствие обаче Цибулкова отново се добра до брейк-бол (2 броя) и при втория нямаше грешка.

2:3 Изключително продължителен гейм, след който в крайна сметка Пиронкова връща пробива (от третия брейк-бол). Предстои пауза, след която Цвети ще сервира за изравняване на резултата.

2:4 Пробив на 0 за Цибулкова!

3:4 Цвети връща и втория пробив, този път след гейм на 30. Предстои нова пауза в срещата.

4:4 Гейм на 0 за Цветана Пиронкова.

4:5 Гейм на 15 за Цибулкова. Пиронкова ще сервира за оставане в първата част след кратката пауза.

5:5 Пиронкова печели без особени проблеми подаването си и изравнява резултата в първия сет.

6:5 Пиронкова пробива. Българката поведе с 40:0л, Цибулкова намали на 15:40, но следващото разиграване бе за нашето момиче. Цвети ще сервира за успех в първия сет.

6:6 Цвети Пиронкова загуби подаването си. Тайбрек ще реши изхода на първия сет.

6:7 (6) Цветана Пиронкова имаше преднина от 5:1 точки в тайбрека, но за жалост загуби с 6:8 точки. Първия сет е на сметката на Цибулкова.

(сервис за Цветана Пиронкова):

1:0 Изключително труден гейм за Пиронкова, в който и се наложи да спасява 4 точки за пробив. Нашето момиче обаче се справи и съхрани подаването си.

2:0 Пробив за Пиронкова, която се справи с лекота с подаването на Цибулкова и повежда в резултата.

3:0 Гейм на 15 за Пиронкова, с който тя затвърждава преднината си в сета.

4:0 Отлично! Втори пореден пробив за Пиронкова! Нашето момиче прави решителна крачка към успех във втория сет.

4:1 Цибулкова връща един от пробивите. Словачката поведе с 40:30 и успя да реализира следващата точка, с което взе гейма.

5:1 Пробив на 0 за Пиронкова, която ще сервира за успех във втория сет.

5:2 Цвети губи подаването си след бърз гейм на сметката на Цибулкова.

5:3 Цибулкова спечели подаването си на 30 и остава в сета.

5:4 За жалост за втори път Пиронкова не успя да се наложи, сервирайки за сета. Цибулкова ще подава за изравняване на резултата.

5:5 Цветана Пиронкова пропусна сетбол и срещата продължава.

6:5 Бърз гейм за нашето момиче, с което тя принуждава Цибулкова да сервира за оставане в сета.

6:6 Още един пропуснат сетбол за Пиронкова. Тайбрек ще реши и втория сет.

7:6 ГЕЙМ И ВТОРИ СЕТ ЗА ЦВЕТАНА ПИРОНКОВА! БЪЛГАРКАТА ПОВЕДЕ С 5:3 ТОЧКИ, СЛЕД КОЕТО УСПЯ ДА ЗАТВОРИ СЕТА СЪС 7:5 ТОЧКИ.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Цибулкова спаси 2 точки за пробив и спечели подаването си на старта на решителния трето сет.

1:1 Цвети печели подаването си на 30 и изравнява резултата в третия сет.

2:1 Цибулкова отново спаси точка за пробив и успя да спечели подаването си. Предстои първа пауза в решаващата трета част на срещата.

2:2 Гейм на 30 за Пиронкова, след който тя изравнява резултата в заключителната част.

3:2 Пробив за Пиронкова! Българката поведе с 40:15 и успя да реализира оше първата си точка за пробив.

3:3 Цибулкова връща пробива светкавично. Резултатът е изравнен.

3:4 Цибулкова печели подаването си и повежда в резултата за пръв път от началото на сета.

5:3 За жалост Цибулкова прави нов пробив, с което принуждава Пиронкова да сервира за оставане в сета.

6:3 Доминика Цибулкова затвърждава пробива и печели гейма, с което и мача. Словачката вече води с 9:2 победи в срещите с Пиронкова.