Марин Чилич на четвъртфинал в Ню Йорк

Свързани новини
06-09-2015 20:54 | Любомир Тодоров

Шампионът Марин Чилич продължава защитата на титлата си от Откритото първенство на Съединените щати по тенис.

Деветият поставен хърватин победи №27 Жереми Шарди от Франция с 6:3, 2:6, 7:6(2), 6:1 за два часа и 26 минути игра на "Артър Аш".

В първата част Чилич проби за 4:2 и това бе достатъчно, за да я спечели. В следващата французинът пък направи брейк за 4:2 след сполучливо обжалване и намеса на "ястребовото око". В последния гейм Шарди проби отново, за да изравни сетовете.

В следващата част Мръня, който на 28 септември ще навърши 27 години, реши спора в тайбрека. В него наниза няколко аса, за да поведе с 6:1 точки и успя да затвори сета при втората си възможност с отличен контраатакуващ удар.

Чилич беше безпощаден в заключителния сет. Той направи два пробива и поведе с 5:0, преди съперникът да успее да спечели подаването си. После гигантът от Меджугорие застана на основната линия, за да сервира за място в следващия кръг. Той стигна до мачбол и го реализира след форхенд в мрежата на Шарди.

Шампионът наниза 23 аса и постигна общо 53 печеливши удари при 23 непредизвикани грешки (2 двойни). Французинът направи 35 уинъра срещу 24 грешки.

На четвъртфиналите хърватинът очаква отново французин. Това ще бъде Жо-Вилфред Цонга, който отстрани с 6:4, 6:3, 6:4 своя сънародник Беноа Пер.