Димитров отпадна на двойки, играе с португалец на сингъл

30-09-2015 14:23 | Tennis24.bg

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна още в първия кръг на двойки на турнира на твърди кортове в Куала Лумпур от категория "АТР 250".

Първата ни ракета и легендарния Леандър Паеш от Индия претърпяха загуба от Рамийз Джунейд (Австралия) и Джонатан Марай (Великобритания) с 5:7, 6:1, 4-10 след 75 минути игра.

На единично Димитров е поставен под №4 и във втория кръг в четвъртък излиза срещу Жоао Соуса. Португалецът отстрани днес квалификанта Михал Пжисезни от Полша с 6:2, 6:2.

26-годишният Соуса е 47-и в класацията на АТP, където Димитров е №19. Той има една титла в кариерата си именно в Куала Лумпур през 2013 г., и пет загубени финала. През миналата седмица португалецът отстъпи в спора за титлата на турнира в Санкт Петербург от Милош Раонич (Канада) с 3:6, 6:3, 3:6.

Жоао Соуса има две победи в два мача срещу Григор Димитров досега. Той спечели с 6:4, 6:1 първата им среща на турнир от сериите "Фючърс" в Испания през 2008 година, а през 2013 година елиминира българина в първия кръг на Откритото първенство на Съединените щати след 3:6, 6:3, 6:4, 5:7, 6:2.