Каро Вожняцки спечели в 3 сета

14-10-2015 17:55 | Tennis24.bg

Втората поставена Каролине Вожняцки се класира за осминафиналите на турлнира в зала в Линц, Австрия, който е от категория "интернешънъл".

Тя победи ветеранката Миряна Лучич-Барони с 3:6, 7:6(3), 6:4 след повече от два часа игра и запази шансовете си за участие в Мастърса в Сингапур.

33-годишната хърватка загуби подаването си в първия гейм, но успя да върне пробива за 2:2, а след това постигна нов брейк за 4:2, което й беше достатъчно за сета. Във втория Вожняцки имаше сетбол при 5:4, но Лучач-Барони го отрази. В последвалия тайбрек датчанката от 2:3 точки спечели пет поредни разигравания, за да изравни частите.

В решителния сет бившата номер едно в света поведе с 4:0. При 5:2 Каро сервираше за място на осминафиналите, но опитната хърватка я проби на нула. При 5:4 скандинавката от полски произход ди беше научила урока. Тя поведе с 40:15 и реализира втория мачбол.

Следващата съперница на Каролине Вожняцки е белгийката Кирстен Флипкенс.