Димитров стартира успешно в Стокхолм

20-10-2015 23:49 | Любомир Тодоров

Петият поставен Григор Димитров започна с победа участието си в турнира в зала в Стокхолм от категория "АТР 250", който спечели през 2013-а, а миналата година игра финал.

Българинът се наложи със 7:5, 6:3 за един час и 19 минути над квалификанта от Сърбия Филип Краинович. Така Димитров записа трети успех срещу този съперник, когото надигра на полуфинала на юношеския Уимбълдън през 2008 година и в Акапулко този сезон.

В първата част след разменени пробиви 94-ият в световната раглиста Краинович направи нов брейк и при 5:4 сервираше за сета. Григор отговори с рибрейк на нула. В 12-ия гейм българинът успя да реализира петия си сетбол.

Във втората част Димитров продължи отличната си серия и поведе с 3:0. Чак тогава съперникът му успя да прекъсне серията от шест загубени гейма. В заключителната игра Григор ликува при втория си мачпойнт, когато топката на Краинович от бекхенд отлетя в аут.

Спортист №1 на България завърши с 14 аса срещата и 85 процента спечелени точки при разигран първи сервис. Той беше подкрепян от ложата от треньора Юхан Йортегрен, баща си Димитър Господинов и мениджъра Георги Стоименов.

КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ГЕЙМ ПО ГЕЙМ - ТУК!

На осминафиналите в четвъртък Димитров се изправя отново срещу тенисист, дошъл от квалификациите. Това е "щастливият губещ" Николас Алмагро. Испанецът сложи край на кариерата на финландеца Ярко Ниеминен като спаси два мачбола преди да спечели двубоя след 3:6, 7:6(5), 6:4.