Девойките на България на полуфинал на Балканиадата

22-10-2015 07:51 | Любомир Тодоров

Отборът на България по тенис на маса за девойки се класира с лекота на полуфиналите на Балканиадата в македонския град Щип.

Националките спечелиха в първия мач в групата с 3:0 победи над домакините. Успехите записаха сестрите Красимира и Мария Йовкови (на снимката) и Михаела Димова.

След това младите българки състезателки отнесоха и Албания с 3:0 в зала "Йордан Миалков". Победите този път взеха Красимира Йовкова, Михаела Димова и Моника Цанева.

В четвъртък те излизат на полуфинал срещу силния състав на Румъния.

"Започнахме отлично турнира. Румънките са опасен съперник, ще е трудно, но ще направим всичко възможно да стигнем до финала", каза за Tennis24.bg от Щип Мария Йовкова, която заедно със сестра си достигна до четвъртфинал на двойки на европейското за девойки в Братислава.

При младежите националите играят днес четвъртфинал срещу състава на Босна и Херцеговина.

В балканското първенство участват отбори от девет държави. По време на шампионата ще се проведе и конгресът на Балканската федерация по тенис на маса.