Ферер стигна до пета титла за годината
Първият поставен в схемата на турнира във Виева в зала ("АТР 500") Давид Ферер спечели титлата. За него това е пети трофей за 2015 година след Доха, Рио де Жанейро, Акапулко и Куала Лумпур.
Испанецът победи американеца Стив Джонсън в първия му финал с 4:6, 6:4, 7:5. Успехът направи 33-годишния Ферер почти сигурен участник в заключителния Мастърс в Лондон.
След разменени части в третия сет Джонсън водеше с 5:4, но след това тенисистът от Мурсия взе следващите три гейма, а с това и двубоя.
"Беше един невероятен сезон. Спечелих пет титли и играх добре през сезона. В добра позиция съм да се класирам за ATP World Tour Finals, но все още не съм го направил. Но днешния успех във Виена е голяма крачка към Лондон", заяви Ферер.
За него това беше 26-а турнирна победа в кариерата.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!


Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Монте Карло, Монако
Настилка: Клей
Награден фонд: €6,832,435
Official Website | Livescore