Журналист от Free Media Group трети на турнир по стрелба

03-11-2015 18:02 | Tennis24.bg

Николай Нешев от Free Media Group, част от която е и Tennis24.bg, се класира на трето място в журналистическия турнир по спортна стрелба "Не-Димящи дула" в рамките на надпреварата "Софарма 2015".

Нешев е видеооператор и редовно взема купи и медали на състезания по ски, а този път показа, че се справя добре и с пистолета.

На стрелбището в столичния квартал "Гео Милев" участваха над 20 журналисти от телевизии, вестници, сайтове и т.н. Нешев стигна до полуфинал, където отстъпи. До тази фаза показа впечатляващи резултати, като още отначало даде заявка, че ще е сред фаворитите.

Финалистите имаха честта да стрелят с двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева и с Антоанета Бонева, която е №1 в България на пистолет в последните години.

№1 станаха Бонева в дуо с фотографа Николай Дончев, следвани от Гроздева и Емил Петров. Третото място разделиха Нешев и Михаил Туджарски.

Във вторник и сряда на турнира участват най-добрите стрелци в България на пушка и пистолет - юноши, девойки, мъже и жени.

На снимката: Николай Нешев (вдясно) заедно с другия трети - Михаил Туджарски от в. "Меридиан мач".