Джокович тръгна по график в Париж

03-11-2015 22:23 | Tennis24.bg

Световният номер едно Новак Джокович започна успешно похода си към трета поредна и общо четвърта титла от турнира в Париж, който е от категория "Мастърс 1000".

Белградчанинът се наложи над бразилския левичар Томас Белучи със 7:5, 6:3 за един час и 34 минути игра в зала "Берси", за да запише 18-а поредна победа.

Бразилецът успя да пробие в маратонски гейм за 3:2. Веднага след това обаче Ноле направи рибрейк. Нещата отиваха към тайбрек, но в 12-ия гейм сърбинът направи нов пробив на нула, за да вземе сета.

Във втората част Джокович нанесе своя удар с брейк за 5:3. След това световният номер едно сервираше за място в третия кръг. Той стигна до мачбол при 40:30 и веднага го реализира.

Следващият опонент на 28-годишния Новак ще бъде французин. Той ще бъде определен в срещата между Беноа Пер и Жил Симон.