Мъри отне последната надежда на домакините

Свързани новини
06-11-2015 18:04 | Tennis24.bg

Анди Мъри е първият полуфиналист на „Мастърс 1000” турнира в Париж. Шотландецът се наложи с 2:1 сета над последния оцелял представител на домакините – Ришар Гаске, в отделните части 7:6 (7), 3:6, 6:3 след два часа и 40 минути игра в „Берси”.

Последното препятствие пред Мъри по пътя към финала ще бъде Давид Ферер или Джон Иснър, които излизат на корта по-късно днес.

Мъри започна отлично срещата и след ранен пробив поведе с 4:1, като дори имаше и точка за нов брейк и преднина 5:1. Вместо това обаче шотландецът допусна лек спад в играта си и позволи на Гаске да изравни за 4:4. В последствие се стигна до тайбрек, в който Гаске първи имаше сетбол при 6:5 точки. Мъри обаче не допусна минипробив и на свой ред успя да затвори сета – 9:7 точки.

Драматичният развой на сета не повилия негативно на Гаске, който през втората част успя да пробие началния удар на Мъри за преднина 4:2, след което затвори сета с 6:3 и изравни резултата.

Във финалната част отново представителят на домакините първи излезе напред в резултата с преднина 2:1, но в следващите 6 гейма Мъри взе 5 и си гарантира успеха.