Кузманов ще спори за титлата в Анталия

05-12-2015 14:33 | Любомир Тодоров

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира на финала на тенис турнира от календара на ITF в Анталия, който е с награден фонд 10 000 долара.

Пловдивчанинът, който тръгна от квалификациите, отстрани №2 в схемата Рикардо Белоли от Италия със 7:5, 6:3 след 87 минути игра. В първата част Мико отстъпваше с пробив и при 3:5 съперникът сервираше за сета. От този момент започна серията на 22-годишния Кузманов, който спечели четири поредни гейма, а с това и първата част.

Във втората националът за Купа "Дейвис" направи два пробива, а допусна един и се поздрави с победата. Тази година той имаше две загуби от италианеца, все на турнири в Анталия.

Съперник на Димитър Кузманов на финала ще бъде водачът в схемата Пере Риба от Испания, който е достигал до №65 в световната ранглиста през 2011 година.

Българинът ще се бори в неделя за шеста титла от фючърси за сезона и четвърта в Турция. Общо в кариерата си Мико има 11 трофея на сингъл.