Мъри с труден обрат, Джокович извади луд късмет

13-08-2010 02:54 | Николай Драгиев

Анди Мъри успя да продължи успешно похода си към защита на титлата в Торонто. Той се наложи с 6:2, 0:6, 6:3 над Гаел Монфис след доста продължителна битка.

Все пак трябва да се отбележи, че "стъкленият" французин отново имаше нужда от лекарска намеса в течение на срещата и като цяло отново не бе на 100%, въпреки че е планина от мускули.

Мъри стартира прекрасно мача и поведе много бързо с 4:0. Монфис върна два гейма след няколко мързеливи отигравания на британеца, но това бе всичко в този сет.

Монфис отговори на предизвикателството с тотално подобрена игра що се отнася до сервиса и ретурите. Преди да се усети, Мъри загуби втората част с 0:6.

Шампионът от миналия сезон не се впечатли от "геврека" и успя с класно представяне да си осигури място на четвъртфинал, след 6:3.

Там го чака Давид Налбандян, срещу който Мъри няма победа досега от две срещи. Освен това аржентинецът има 11 поредни победи.

Напред продължава още и Новак Джокович. Той успя меко казано лесно да се наложи с 6:3, 6:4 над румънеца Виктор Ханеску.

В края на срещата обаче Ноле имаше известни проблеми с рамото, а и изглеждаше повече от уморен, въпреки че мачът му продължи малко повече от час.

Добрите новини за сърбина не свършват дотук. За него предстои мач срещу Жереми Шарди от Франция, който сензационно надви Николай Давиденко с 6:3, 6:2. По-приятен съперник за тази фаза, Ноле надали си е мечтал да получи.