Вердаско спечели турнира "Койонг Класик"

16-01-2010 10:38 | Станко Димов

Испанецът Фернандо Вердаско спечели титлата от демонстративния турнир "Койонг Класик" в Мелбърн. На финала номер 9 в света победи французина Жо-Вилфред Цонга със 7-5, 6-3 за 84 минути игра.

След като се наложи в първия сет, Вердаско започна отлично втората част и поведе с 4:0 гейма. Цонга намери сили, върна единия пробив, с което и интригата в мача. Все пак до края испанският секс-символ не допусна грешка и се поздрави с успехa. И двамата играчи се бореха с метеорологичните условия и силния вятър, който доведе до куп непредизвикани грешки.

Вердаско демонстрира страхотна форма от началото на седмицата, като по пътя към титлата победи последователно Фернандо Гонсалес и Новак Джокович. В първия кръг на Australian Open испанецът ще се изправи срещу представителя на домакините Карстен Бол.