Кей Нишикори спечели "бруталната война" с Чилич за 5 ч.

03-09-2010 03:23 | Николай Драгиев

Най-оспорваният мач от четвъртия ден на US Open бе този между Марин Чиличи и Кей Нишикори. В "брутална война", както бе описан от коментаторите японецът се наложи с 5-7, 7-6, 3-6, 7-6, 6-1 за 5 часа игра!

Двубоят не бе най-дългия в историята на турнира (има само 2 по-дълги), но пък се игра при над 30 градусова жега.

Разбира се в течение на срещата и двамата имаха нужда от физиотерапевт. Нишикори се оплака от проблеми в рамото, а Чилич получи крампове.

Двубоят бе до такава степен равностоен, че почти всеки гейм стигаше до равенство и всяка точка се печелеше с много усилия.

Грешките също не бяха малко - 93 за Чилич и 77 за Кей.

Загубата за Чилич отбеляза за пореден път регреса във формата му. През миналата година той достигна четвъртфинал в Ню Йорк, а на Australian Open 2010 достигна полуфинал, което му донесе влизане в топ 10.

Нишикори пък отново показа колко голям талант е. Той стигна четвърти кръг на US Open 2008 г. едва на 18 години, което бе най-доброто постижение на японец в Откритата Ера.

За негово съжаление обаче той имаше проблеми с контузии и пропусна почти целия сезон 2009.

Повече от любопитно е, че 3 от 5-те сета между Нишикори и Чилич продължиха повече от 1 час. В тях Чилич спечели 190 точки срещу 189 за Нишикори, но въпреки това загуби.