Надал започна с чиста победа защитата на титлата си

Свързани новини
18-01-2010 13:30 | Станко Димов

Защитаващият титлата си Рафаел Надал започна с "чиста" победа участието си на Australian Open. Надал се наложи с 7-6 (0) 6-1 6-4 над представителя на домакините Петер Лучак. Интрига в мача имаше само в първия сет, когато бе и най-големият шанс на Лучак.

Роденият във Варшава тенисист проби подаването на световния номер 2 и при свой сервис можеше да затвори първия сет. Въпреки уникалната подкрепа на публиката, Лучак допусна изравняване на резултата под натиска на Надал. В крайна сметка сетът се реши с тайбрек, където Рафа бе безкомпромисен - 7:0 точки.

В следващите два сета Надал диктуваше изцяло случващото се на корта, като даде само 5 гейма на своя съперник.

Във втория кръг на турнира Надал ще се изправи срещу победителя от двубоя Кукаш Лачко (Словакия) - Леонардо Майер (Аржентина). Първият по-сериозен опонент в потока на Надал е световният номер 4 Анди Мъри. Евентуален сблъсък между двамата може да се получи на 1/4-финалите.

"Щастлив съм, че стартирах с победа с 3:0 сета. Страхотно е, че съм във втория кръг. Никога не ми е било лесно в първия кръг, обикновено съм доста нервен. Първият сет бе труден за мен, защото допуснах много грешки. Сервирах добре в тайбрека, а след това заиграх тенис, както мога най-добре", сподели Рафа