Клейбанова разплака Докич на старта в Мелбърн

18-01-2010 15:20 | Станко Димов

Алиса Клейбанова се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия, след като победи по изразителен начин Йелена Докич с 6-1, 7-5. По този начин рускинята взе реванш от представителката на домакините за загубата на 1/4-финалите на миналогодишното издание на надпреварата.

Клейбанова започна много силно срещата и в първия сет не остави никакъв шанс на Докич - 6:1 само за 35 минути. След подновяването на играта и под невероятната подкрепа на публиката, Докич се държеше по-равностойно. В края на частта обаче австралийката не издържа на атаките на Клейбанова и допусна пробив, с което загуби и мача.

В следващия кръг Клейбанова ще се изправи срещу победителката от мача между Сорена Кирстеа (Румъния) и Оливия Роговска (Австралия).