Вавринка и Нишикори на четвъртфинал в Мелбърн

26-01-2015 00:00 | Станко Димов
Шампионът от Australian Open през миналата година Стан Вавринка победи испанеца Гийермо Гарсия-Лопес със 7:6(2), 6:4, 4:6, 7:6(8), като спаси 5 сетбола в заключителния сет. Швейцарецът е вече на четвъртфинал, където го очаква Кей Нишикори, който надигра друг испанец - Давид Ферер.

Четвъртият в схемата на турнира от Големия шлем Вавринка започна мача на "Маргарет Корт Арина" нервно. Причината може би беше загубата му от Гарсия-Лопес в първия кръг на "Ролан Гарос" през 2014 г. Стан трябваше да връща на два пъти пробиви, за да вкара сета в тайбрек, който спечели.

Във втората част той вдигна темпото и показа много красиви изпълнения. Тенисистът от Лозана взе сета, а в третия поведе с 4:2 гейма. Тук Вавринка загуби концентрация и испанецът спечели четири поредни гейма, за да вземе частта.

До тайбрек гейм се стигна и в последния сет. В него Гарсия-Лопес започна ураганно и поведе с 5:0 точки, а след това стигна до четири сетбола при 6:2. 29-годишният олимпийски шампион но двойки запази присъствие на духа и ги отрази. После стигна до мачбол на свой сервис, но не успя и отрази още една опасност, преди да триумфира при втория мачбол.

"Доволен съм, че избягнах пети сет. Не знам как точно го постигнах. На моменти играх пасивно, затова загубих третия сет. Чувствам се добре и съм доволен като цяло от нивото на моя тенис", заяви Вавринка след мача.

Японецът Кей Нишикори се наложи над Давид Ферер с 6:3, 6:3, 6:3. Така петият поставен финалист от Откритото първенство на Съединените щати записа пети пореден успех срещу испанеца.

Нишикори отстъпва с 1-2 в двубоите срещу Вавринка. Японецът обаче спечели последния сблъсък на четвъртфиналите в Ню Йорк миналата година, когато победи с 3:6, 7:5, 7:6, 6:7, 6:4.